Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Trójcy Świętej 16.06.2019 r.


1. W dzisiejszą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się w Kościele czas przeznaczony na odbycie spowiedzi wielkanocnej. Czy spełniłem już ten obowiązek?  

2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
Wyjdziemy na ulice naszego miasta w uroczystej procesji eucharystycznej. Nasz udział w tej procesji niech stanie się publicznym wyznaniem naszej wiary w to, że Jezus jest obecny wśród nas, w naszym życiu. Procesja przypomina nam, że jesteśmy ludem Bożym, który pielgrzymuje do domu Ojca w niebie. Naszym przewodnikiem jest Chrystus, który pochyla się nad nami i karmi nas swoim Ciałem. Uwielbiajmy Go za ten wielki dar. Tradycyjnie procesja do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła NSJ po Mszy godz. 11.00: I - Ołtarz będzie przy kościele NSJ; II- przy kościele św. Ottona; III- przy naszym kościele; IV - przy kościele NMP. Prosimy o przyozdobienie domów na trasie procesji. Po zakończeniu procesji Msza św. w kościele NMP. Tego dnia mamy obowiązek w sumieniu uczestniczyć we Mszy św.
Msze św.w naszym kościele o godz. 8.00; 9.30; 18.00.
Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. i procesje w oktawie Bożego Ciała na godz.18.00.

Próba sypania kwiatów w godz. 17.00. przy kościele NSJ.  

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej  

4. Parafianom i gościom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze, składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy Chorym życzymy powrotu do zdrowia.  

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny  

6. W liturgii tygodnia wspominamy:
- poniedziałek - św.Brata Alberta Chmielowskiego;
- piątek - św. Alojzego Gonzagi.  

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do niedzieli: p. Loni, p. Ewie i p. Tadeuszowi.  

8. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Zakończmy go z Panem Bogiem. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wieczorną młodzież kl. VIII. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
Pozostałe klasy zapraszamy w środę na godz. 8.00.